Archiv pro štítek: vesmír

Jak mohou roboti vytištění 3D tiskem ovlivnit vesmírný výzkum

3D tisk a následná montáž robotů a strojů ve vesmíru může vést k mohutnějším i pevnějším strukturám. 3D tisk ve vesmíru by mohl být zároveň levnější než doprava hotových zařízení ze Země. Předtím než se to vše stane realitou, bude muset společnost Tethers Unlimited překonat ještě pár problémů.

zdroj: GigaOM How 3D printing robots will influence the future of space exploration

3D tištěné díly raketových motorů prošly zkouškou ohněm

V NASA vyrobili a naostro otestovali 3D tisk injektoru raketového motoru. Výsledky jsou impozantní a 3D tisk nejspíš čeká v NASA hvězdná budoucnost.

Když se řeknou 3D tištěné komponenty, každý si obvykle představí kus hračky, díl pomůcky pro výuku a možná i součástku neohrabané ale funkční pistole. Na raketové motory asi pomyslí jen málokdo. Přeci jenom je to technologie, po které se žádají extrémní výkony a nevšední spolehlivost. Jenže v NASA a nejspíš i jinde to s 3D tištěnými součástkami raketových motorů myslí velmi vážně. Přinášejí totiž zajímavé výhody, na které teď ve velkých kosmických agenturách slyší. Stručně řečeno, svižný postup od návrhu k otestovanému výrobku a velké snížení nákladů dělá svoje. 3D tisk se postupně prosazuje na mnoha frontách, a teď se připojují i testy 3D tištěných součástek přímo při zážehu raketového motoru.

Zdroj: :: OSEL.CZ :: – 3D tištěné díly raketových motorů prošly zkouškou ohněm.